تالار گفتگوی میکروبشناسی (ویژه همه علاقه مندان)

عامل سكته هاي ناگهاني قلب كلاميديامينومينا

 
عکس شهره اميريان
عامل سكته هاي ناگهاني قلب كلاميديامينومينا
از شهره اميريان در Monday، 19 May 2014، 1:31 PM
 

 عارضه سکته ناگهانی در افرادی که فشار خون, کلسترول, تری گلیسیرید نداشته و وزن طبیعی دارند و سیگار نیز نمی کشند مدتها مورد توجه محققین بود که در این پژوهش موفق شدیم با بررسی رگ آئورت 200 نفر از قربانیان این عارضه عامل بروز آن را که میکروبی موسوم به "کلامیدیا مینومینا" است شناسایی کنیم .
دکتر بهره مند با اشاره به اینکه این میکروب از جمله میکروبهای شناخته شده بوده است تصریح کرد: بر رمی رگ آئورت قلب بیماران مورد بررسی که عمدتا سن کمی داشته و دارای هیچ یک از فاکتورهای خطر سکته قلبی نبوده اند , زخمهایی مشاهده شد که عامل بروز آن ورود این میکروب بوده است.
وی با اشاره به اینکه عوارض خطرناک نا شی از این میکروب قابل پیشگیری است, خاطر نشان کرد : بیمارانی که در قلب خود احساس درد می کنند می توانند با مراجعه به پزشک و انجام آنژیوگرافی یا گرفتن نوار قلبی نسبت به شناسایی و درمان این بیماری اقدام کنند. این پزوهشگر انستیتوپاستور ایران در ادامه افزود: با سه هفته مصرف مداوم دارو های داکسی سایکلین یا تتراسایکلین می توان این میکروب را به طور کامل از بین برد و زخمهای ایجاد شده را بهبود بخشید.
وی تصریح کرد: بیماران باید در دوره استفاده از این آنتی بیوتیکها قرصهای ویژه قلب را نیز مصرف کنند تا همزمان با از بین رفتن میکروب, مشکل قلبی آنها نیز برطرف شود.
دکتر بهره مند در پایان نیز اشاره کرد: بیمارانی که با مصرف آنتی بیوتیک تحت درمان قرار می گیرند پس از گذراندن کامل دوره درمان نیازی به عمل جراحی نداشته و می توانند براحتی به زندگی روزمره خود ادامه دهند.