تالار گفتگوی میکروبشناسی (ویژه همه علاقه مندان)

662ميكروب جديد در انسان

 
عکس فاطمه عابديني
662ميكروب جديد در انسان
از فاطمه عابديني در Tuesday، 22 April 2014، 9:57 AM
 

 

دانشمندان در حال مطالعه بر روی رشته هایDNA موجود بر روی پوست انسان موفق به كشف 662 نوع میكروب شدند كه تمامی آنها برای علم میكروب شناسی جدید هستند.
    دانشمندان در حال مطالعه بر روی رشته های DNA ناف چند داوطلبان موفق به یافت این میكروبهای جدید شده و دریافتند این بخش از بدن انسان محیطی مطلوب برای زندگی میكروبها است.
    پروژه تنوع زیستی بدن كه توسط محققان دانشگاه كارولینا در دست اجرا است با بررسی میكروبهایی كه در بدن و ناف انسان زندگی می كنند و موفق به كشف هزار و 400 گونه باكتری شدند كه حدود نیمی از آنها برای علم میكروب شناسی گونه هایی كاملاجدید به شمار می آیند.
    این پروژه با هدف جلب توجه مردم عادی نسبت به میكروب شناسی و تخفیف نگرانی آنها درباره میكروبهای بیماری زا در حال اجرا است اما در عین حال توانسته اطلاعات بسیار جدیدی را درباره میكروبهایی كه درون یا بر روی بدن انسان زندگی می كنند، در اختیار دانشمندان قرار دهد.
    برخی گونه های میكروبی پیدا شده در این مطالعات پیش از این تنها در اقیانوسها مشاهده شده بودند و نوعی دیگر از این باكتری ها كه «جورجینا» نام دارند پیش از این تنها در خاك كشور ژاپن دیده شده بودند، جایی كه داوطلبی كه باكتری بر روی بدن او پیدا شده بود تاكنون به آن قدم نگذاشته بود.بر اساس گزارش پاپ ساینس، در این مطالعه محققان موفق به كشف تعداد انبوهی از گونه های میكروبی جدید شده اند. به گفته محققان از میان 80 درصد باكتری های جدید یافت شده می توان 40 گونه مجزا را به راحتی تشخیص داد.